O firmie

Historia

Tradycje naszej firmy sięgają 1935 roku, kiedy Władysław i Stanisława Cichomscy otwierają działalność o profilu betoniarskim. Pierwszymi produktami były wówczas nagrobki betonowe i lastricowe oraz inne wyroby budowlane.
Największy rozwój firmy następuje od roku 1970, kiedy przedsiębiorstwo przejmują Aurelia i Jerzy Krawczyk. Następne pokolenie wprowadza do oferty granit, nawiązuje pierwsze kontakty z dostawcami zagranicznymi, inwestuje w park maszynowy i powoli prowadzi firmę na pozycję lidera na polskim rynku branży kamieniarskiej.
W 2010 roku działalność sukcedują Kamila i Rafał Wyrębscy, którzy ze względu na rozmiary przedsiębiorstwa przekształcają Firmę Kamieniarską „KRAWCZYK” w spółkę komandytową i łączą z działającą od 2005 roku firmą Granity Marmury „OLGRAN”.


Teraźniejszość

Obecnie działające przedsiębiorstwo OLGRAN Sp. z o.o. – sp.k. zajmuje dominującą pozycję w branży kamieniarskiej. Jesteśmy siecią hurtowni kamienia naturalnego, w tym granitu, marmuru, trawertynu, onyksu i konglomeratu. Zaopatrujemy zakłady kamieniarskie w płyty surowe i polerowane, realizujemy także zamówienia na wyroby gotowe dla klientów indywidualnych, zapewniając fachowe doradztwo, pomiary oraz montaż. Współpracujemy ze studiami kuchennymi i meblowymi, architektami i projektantami wnętrz.
Materiały sprowadzamy bezpośrednio z najodleglejszych zakątków świata, m.in. z krajów Afryki, Skandynawii, Indii, Brazylii, Chin, Włoch, Hiszpanii czy Ukrainy. Dzięki osobistej selekcji bloków zapewniamy towar pierwszej jakości po konkurencyjnych cenach.
Spółka OLGRAN obecnie może poszczycić się nowoczesnym parkiem maszynowym do cięcia i obróbki kamienia naturalnego, który w połączeniu z doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrą, przekłada się na najwyższą jakość oferowanych produktów i usług.
 

plus
równa się